A.Helinurme õppematerjale
Eelmisele lehele
Esilehele

Tavakasutaja pakib andmeid enamasti selleks, et need mahuks ära flopikettale või oleks hõlpsam e-meili teel edasi saata. Andmeid pakitakse vastavate programmide abil. "Failide kokkupakkimise" all mõeldakse kahte suhteliselt sõltumatut tegevust
  • andmete pakkimine ehk tihendamine - andmete mahtu vähendatakse säilitamise või transportimise hõlbustamiseks, kasutades pakkimisalguritmi.
  • arhiveerimine - kataloogi(kausta)puu koos seal sisalduvate failidega liidetakse üheks suureks failiks - arhiiviks. Ühte faili on tunduvalt mugavam transportida ning säilitada, kui vastavat kataloogi(kausta)struktuuri.
    Eestis levinud WinZip'i (jaosvara) kasutamise eest tuleb tegelikult programmi tootjale maksta, kuigi ekslikult peetakse seda tasuta tarkvaraks. Tasuta võib seda kasutada üksnes esimesed 21 päeva.

  • Kinkevarana (donationware - tuletab meelde kümmekond dollari kinkimist) arhiveerimise programmi UltimateZip võib laadida siit ult_zip.exe või Internetist aadressilt http://www.ultimatezip.com
  • Teine töökindel pakkimisprogramm on ZipCentral. Kasutusvõimalused ei ole nii laialdased kui UltimateZip programmil. Eeliseks on see, et programm mahub ühele floppikettale ja mingeid kasutuspiiranduid ei ole.
    Arhiveerimise programmi ZipCentral võib laadida siit ZipCentral või Internetist aadressilt http://www.ultimatezip.com
    Viimati muudetud 20.08.03